Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Elight to równoczesna emisja IPL i RF
Zabiegi laserem Elight są o wiele bardziej efektywne od zabiegów samym IPL ponieważ Energia IPL wraz z RF przenika bezpośrednio do głębszych warstw tkanki (IPL może przeniknąć 2,5 mm, podczas gdy IPL z RF przenika 4,0 mm w głąb skóry). Oznacza to, że nie jest pochłaniana przez barwnik lub ciemną skórę jak w przypadku IPL, co zapewnia większe bezpieczeństwo, lepszą efektywność i zmniejsza ryzyko poparzenia. Ponieważ penetracja jest głębsza i mniej energii ulega rozproszeniu można stosować mniejsze wartości energii, co nie tylko minimalizuje ryzyko poparzenia ale zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Przy użyciu E-Light (IPL+RF) efekt zabiegów będzie o wiele lepszy niż przy użyciu samego IPL. Bezpieczeństwo, nieinwazyjność, efektywność, komfort to cechy urządzeń E-Light.
IPL – ( Intense Pulse Light )
Intensywne światło pulsujące to metodą znana od kilku lat pozwalająca uzyskiwać efekty podobne do laserów, ale z szerszym obszarem zastosowań. Podobnie jak lasery, IPL wywołuje w skórze zjawisko β-selektywnej termolizy. Od laserów różni się tym, że lampa IPL emituje światło o długościach 400 - 1200 nm, z którego wydzielany jest za pomocą specjalnych filtrów zakres swiatła do konkretnych zastosowań: 430 – redukcja zmarszczek, 480 – trądzik, destrukcja gruczołów łojowych, terapia antybakteryjna, 530 - usuwanie przebarwień, piegów, plam starczych, 560 – foto odmładzanie, poprawa elastyczności skóry, 590 - zamykanie małych i płytkich naczynek, terapia czerwonej twarzy, 640 - usuwanie ciemnych włosów, 690 - usuwanie jasnych włosów
Działanie kosmetyczne fal radiowych polega na termolizie (diatermii)
Przy pomocy prądu szybkozmiennego o wysokim napięciu . Zmiana energii powoduje wytwarzanie ciepła, które rozgrzewa ośrodek (naskórek, skórę właściwą, tkankę podskórną), a w przypadku fizjoterapii – mięśnie i stawy. Urządzenia wykorzystujące zjawisko fal radiowych do zabiegów kosmetycznych istnieją od niedawna. Obecnie pojawia się ich coraz więcej, bo i zapotrzebowanie na nie rośnie. Na polskim rynku aparaty wykorzystujące Frakcyjny RF Mikroigłowy to: ThermoClinic, Thermolipo, Meso Sense, Diathermy Lava TRON, Focus RF+, Focus RF, ThermaRF. Na czym zatem polega wykorzystywanie fal radiowych? Otóż najczęściej zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych polegają na podgrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury (40-45 stopni Celsjusza), w której kolagen ulega skurczeniu, a następnie napina się, odnawiając swoją strukturę. Podwyższona temperatura stymuluje również fibroblasty do produkcji białek: kolagenu i elastyny, powodując zwiększenie napięcia i elastyczności skóry. W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej na zasadzie selektywnej termoindukcji fala radiowa rozbija tłuszcz (lipoliza), nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych. Poprawia także krążenie krwi i przyśpiesza metabolizm komórkowy. Metodą tą można również transportować przezskórnie związki aktywne na zasadzie mezoterapii bezigłowej. Dla uzyskania efektu fizjo-chemicznego urządzenie powinno emitować prąd o natężeniu minimum 1 A, a częstotliwość fal radiowych powinna być wystarczająco wysoka, by uniknąć niepożądanych efektów ubocznych (poparzenia).
Obecnie na rynku, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, wykorzystuje się urządzenia emitujące fale mieszczące się w przedziale 700- -40,46 kHz. Frakcyjny RF Mikroigłowy w kontakcie ze skórą powodują efekt Joule’a, który polega na uwolnieniu ciepła poprzez natężenie elektryczne. W fizykoterapii i kosmetologii wykorzystuje się pole wysokiej częstotliwości, która pozwala na szybką zmianę polaryzacji.
Eliminuje to ryzyko skutków ubocznych w postaci skurczów mięśni, migotania przedsionków czy innych objawów. Dzięki zastosowaniu częstotliwości powyżej 400 kHz bez ryzyka porażenia prądem można wykorzystać w zabiegach kosmetycznych wiązki o wyższym natężeniu.
Sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). | |