Mikro Plasma Maglev

Nowy produkt

4 900,00 zł brutto.

Plazma - silnie zjonizowany gaz, występują w niej neutralne cząsteczki, zjonizowane atomy oraz elektrony, jednak cała objętość zajmowana przez plazmę z "globalnego" punktu widzenia jest elektrycznie obojętna. Uważa się ją za czwarty stan skupienia materii.

Plazma przewodzi prąd elektryczny, a jej opór elektryczny, inaczej niż w przypadku metali, maleje ze wzrostem jej temperatury.

Więcej szczegółów

Plazma - silnie zjonizowany gaz, występują w niej neutralne cząsteczki, zjonizowane atomy oraz elektrony, jednak cała objętość zajmowana przez plazmę z "globalnego" punktu widzenia jest elektrycznie obojętna. Uważa się ją za czwarty stan skupienia materii. Plazma przewodzi prąd elektryczny, a jej opór elektryczny, inaczej niż w przypadku metali, maleje ze wzrostem jej temperatury.

W stanie plazmy znajduje się ponad 99% materii tej części Wszechświata, która znajduje się w obszarze dostępnym dla ludzkiej obserwacji. Plazma ma strukturę komórkową, w której każda komórka jest otoczona przez warstwę podwójną DL (double layer).

Warstwa podwójna powstaje, gdy w plazmie występuje różnica temperatur. W warstwie podwójnej od strony cieplejszej występuje warstwa o zwiększonej ilości (gęstości) jonów dodatnich, a od strony chłodniejszej warstwa o zwiększonej gęstości elektronów, między tymi warstwami występuje obszar o zmniejszonej gęstości jonów i elektronów. Komórki te mogą mieć formę ziarnistą, ale częściej obserwuje się formy włókniste, występujące często przy przepływie plazmy.

Plasma Maglev to generator plazmy do zastosowania w  kosmetologi oraz medycynie estetycznej, który  nie powoduje negatywnego  przepływu prądu przez ciało pacjenta podczas wykonywania zabiegu.  Bezpieczeństwo i skutecność zabiegów przy użyciu mikroplazmy  potwierdzone zostało w badaniach klinicznych.

Zastosowanie - nieablacyjna korekta powieki górnej i dolnej (blefaroplastyka) - lifting twarzy i szyi - redukcja płytkich i głębokich zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie - redukcja zmarszczek wokół ust i tzw. „ zmarszczek palacza” - redukcja przebarwień skóry - likwidacja blizn i rozstępów - skóra potrądzikowa oraz wspomagająco w leczeniu trądziku - usuwanie brodawek, kurzajek, teleangiektazji, plam soczewicowatych, włókniaków, keloidów, znamion Działanie urządzenia polega na występowaniu łuku elektrycznego. Skutkiem tego jest miejscowo występująca wysoka temperatura, której działanie wywołuje efekt odparowania zmian z powierzchni skóry. Czynnikiem aktywnym, wytwarzanym przez Maglev, jest plazma rodzaj zjonizowanej materii przypominającej stanem skupienia gaz.

Plazma działa punktowo, jedynie w leczonym miejscu, bez jakiegokolwiek oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i najważniejsze, bez naruszania głębszych warstw skóry. Maglev należy do technik chirurgii nieablacyjnej, nie wykorzystującej skalpela czy energii lasera, aby usunąć nadmiar skóry, co eliminuje wiele stresu dla pacjenta oraz możliwych komplikacji takich interwencji. Ta technika pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym, tzn. że operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu podczas zabiegu i na bieżąco obserwować efekty swojej pracy. Podczas zabiegu wykonuje się niewielkie punkty na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia Maglev(każdy w odległości ok. 0,6 mm jeden od drugiego), pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Podczas działania mikro wiązki plazmy na skórę pacjenta dochodzi do sublimacji, czyli odparowania zewnętrznych warstw naskórka, która powoduje silne napięcie skóry na obszarze poddanym zabiegowi. Efektem tego jest obkurczenie skóry na leczonym obszarze, co w konsekwencji prowadzi do uniesienia powiek oraz redukcji zmarszczek bez krawienia i uszkodzenia otaczających tkanek.

EFEKTY ZABIEGU
Plazma Maglev poprzez działanie energii cieplnej stymuluje produkcję nowego kolagenu, który odpowiedzialny jest za napięcie, jędrność i elastyczność skóry poddanej zabiegowi. Działa precyzyjnie w obrębie naskórka nie uszkadzając przy tym skóry. Efektem działania generatora plazmy jest obkurczenie skóry co w konsekwencji prowadzi do uniesienia powiek oraz redukcji zmarszczek. Najbardziej widoczne zmiany uzyskiwane są na powiekach w przypadku wiotkiej skóry. Poprawa następuje już w trakcie zabiegu. Doskonałe i natychmiastowe efekty uzyskuje się tym zabiegiem także w przypadku drobnych zmarszczek np. kurzych łapek oraz redukcji cieni pod oczami - jest on doskonałą alternatywą dla botoksu.

Efekty po zabiegu utrzymują się 1-3 lata.

PRZECIWWSKAZANIA
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: - schorzenia skóry - choroby autoimmunologiczne - infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegowym - ciąża i okres karmienia piersią OBJAWY NIEPOŻĄDANE Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie strupki, które utrzymują się 5-7 dni. Drugiego i trzeciego dnia możliwe jest wystąpienie niewielkiego obrzęku i zaczerwienienia okolicy poddanej zabiegowi.

DANE TECHNICZNE
Temperatura pracy otoczenia 0-40stopni celsjusza
Wilgotność względna 45%-77% bez kondensacji Ciśnienie atmosferyczne 70 kpa-106 kpa
Częstotliwość 1.1 MhZ -3 Mhz
Max wyjście mocy -nie mniej niż 10 W w szczycie Ustawienia mocy -2 poziomy
Podświetlenie miejsca zabiegowego diodą led Poziom uszkodzenia skóry - 0.06mm
Wielkość urządzenia 20x13x5 cm
Obudowa urządzenia - ABS

Plasma Maglev jest sprzedawana wraz ze szkoleniem i certyfikatem potwierdzającym odbycie szkolenia z obsługi urządzenia.

12 innych produktów w tej samej kategorii:

Sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).